Gönderen Konu: [REHBER]Doktor/EMT Rolleri  (Okunma sayısı 787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cleoder

• Azılı Rebel
  • *
    • Oyuncu İsmi: -
    • Profili Görüntüle
[REHBER]Doktor/EMT Rolleri
« : 10 Temmuz 2016, 02:35:28 »
EMT Nedir?:devriye esnasında ya da görevi başında karşılaştığı herhangi bir vak'aya karşı ilk müdahaleyi yapan, yardım ihtiyacı olan kişilerin olay yeri-hastane arasındaki ulaşımını en hızlı ve yetkileri çerçevesinde gereken müdahaleleri yaparak ulaştıran, aynı şekilde ambulans ekibinde doktor yok ise, en yetkili kişidir. Genel olarak; ufak çaplı yaralanmalar ve hayati önem taşımayan yaralanmalarda olay yerinde müdahaleyi gerçekleştirir ve görev alanına geri döner. Hastanelerin acil servislerinde ve mobil ambulanslar olmak üzere görev yerleri ikiye ayrılmaktadır.

EMT Rolleri Yapacaklara Tavsiyeler:
-Öncelikle birer sağlık personeli rolü yapmaktasınız arkadaşlar. Bunu bilerek rollerinizi gerçekleştirin.
-Karşınızdaki hasta/yaralı kişiye karşı seviyeli ve sakin bir şekilde yaklaşmalısınız. Karşınızdaki hastaya karşı hoşgörülü bir şekilde davranmalısınız.
-Bir kişiye müdahalede bulunurken, sadece yüzeysel davranmayın. Rolün derinlerine inerek ve detaylandırarak hem karşıdaki kişiyi, hem çevrenizdeki kişileri, hem de kendinizi memnun eder, kaliteli bir rol sunmuş olursunuz.
-İlk yardım sonrasında, hastaneye ulaştığınızda bu rolü devam ettirerek, hastane personeline kurban hakkında bilgi verin.(Bu roller HİÇ olmuyor ama olsun.)
-İlk yardıma gittiğiniz kişilerin çete üyesi vb. olduğu, tehlikeli, tenha alanlara çağrı yapıldığı anlarda, Polis personeline bilgi verip eskort talebinde bulunun.
-Rol çeşitliliği adına, vak'a sonrası ambulanstan eksilen malzemeleri tamamlayabilir, konu hakkında rolsel olarak rapor tutabilirsiniz.
-Rol çeşitliliği adına, EMT personeli olarak ambulansın bakımlarını yapabilirsiniz.

Son olarak;
Her ne kadar EMT çalışanı olsanız da sonuçta sizin de bir sivil hayatınız var.
-Sivil hayatınıza iş getirmemeye çalışın.
-Sivil hayatınıza ne kadar iş getirmemeye çalışsanız da, karşılaştığınız bir olayda IC olarak yardım talebinde bulunun ve EMT olduğunuzu belirtin.
-Sivil hayatınızda eğlenmeye bakın, farklı roller ile karakterinize güzel bir hayat hikayesi, aynı zamanda OOC olarak kendinize de oyun zevki verin.

Hasta hakları bölümü eklenecektir.